adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Gimnazjaliści z Łobudzic na debacie w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni zostali zaproszeniem do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na zajęcia warsztatowe i debatę pt. „Eksperci pytają Młodych”. Spotkanie zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Instytut Matki i Dziecka w Warszawie odbyło się 22 czerwca 2016 r. Dziesięcioosobowa grupa gimnazjalistów z Łobudzic znalazła się w gronie przedstawicieli pięciu polskich gimnazjów zaproszonych do wspólnej pracy i dyskusji na tematy związane ze zdrowiem polskich nastolatków i wynikami międzynarodowych badań HBSC.

Podczas dwugodzinnych warsztatów, które poprzedziły debatę, młodzi ludzie pod opieką moderatora i z pomocą ambasadora - gościa specjalnego przygotowywali prezentację na jeden z ważnych tematów: „Dlaczego nie jemy zdrowo?”, „Dlaczego za mało się ruszamy?”, „Dlaczego młodzież sięga po papierosy, alkohol czy narkotyki?”, „Dlaczego nie akceptujemy siebie i swojego wyglądu?”, „Dlaczego tak mało czasu spędzamy z rodziną?”  Gimnazjaliści próbowali podpowiadać ekspertom, co zrobić, aby profilaktyka zdrowotna przynosiła lepsze efekty. W tym samym czasie dyrektorzy szkół i zaproszeni nauczyciele uczestniczyli w seminarium dotyczącym udziału szkoły w kształtowaniu u uczniów zachowań prozdrowotnych. O godzinie 13.00 rozpoczęła się w Sali Kolumnowej wspólna debata z udziałem specjalistów z różnych dziedzin medycyny. We wszystkich modułach tego niezwykłego spotkania aktywnie uczestniczyła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda. Goście specjalni warsztatów to: Ilona Felicjańska, Monika Kuszyńska, Tomasz Majewski, Karol Okrasa  i Antoni Smykiewicz. Możliwość rozmowy z nimi stanowiła dodatkową atrakcję wizyty w Pałacu Prezydenckim. Mieliśmy też wyjątkową okazję do nawiązania znajomości  i wymiany poglądów z rówieśnikami z Warszawy, Pułtuska, Łącka. Potem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na obiad. Zachwyciła nas siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - wnętrza, ogrody, przede wszystkim jednak – gościnność i serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci.                                                                                                           (M. Puchała)


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
CERTFIKAT LEPSZA SZKOŁA.jpg