Gimnazjaliści z Łobudzic na debacie w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni zostali zaproszeniem do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na zajęcia warsztatowe i debatę pt. „Eksperci pytają Młodych”. Spotkanie zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Instytut Matki i Dziecka w Warszawie odbyło się 22 czerwca 2016 r. Dziesięcioosobowa grupa gimnazjalistów z Łobudzic znalazła się w gronie przedstawicieli pięciu polskich gimnazjów zaproszonych do wspólnej pracy i dyskusji na tematy związane ze zdrowiem polskich nastolatków i wynikami międzynarodowych badań HBSC.

Podczas dwugodzinnych warsztatów, które poprzedziły debatę, młodzi ludzie pod opieką moderatora i z pomocą ambasadora - gościa specjalnego przygotowywali prezentację na jeden z ważnych tematów: „Dlaczego nie jemy zdrowo?”, „Dlaczego za mało się ruszamy?”, „Dlaczego młodzież sięga po papierosy, alkohol czy narkotyki?”, „Dlaczego nie akceptujemy siebie i swojego wyglądu?”, „Dlaczego tak mało czasu spędzamy z rodziną?”  Gimnazjaliści próbowali podpowiadać ekspertom, co zrobić, aby profilaktyka zdrowotna przynosiła lepsze efekty. W tym samym czasie dyrektorzy szkół i zaproszeni nauczyciele uczestniczyli w seminarium dotyczącym udziału szkoły w kształtowaniu u uczniów zachowań prozdrowotnych. O godzinie 13.00 rozpoczęła się w Sali Kolumnowej wspólna debata z udziałem specjalistów z różnych dziedzin medycyny. We wszystkich modułach tego niezwykłego spotkania aktywnie uczestniczyła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda. Goście specjalni warsztatów to: Ilona Felicjańska, Monika Kuszyńska, Tomasz Majewski, Karol Okrasa  i Antoni Smykiewicz. Możliwość rozmowy z nimi stanowiła dodatkową atrakcję wizyty w Pałacu Prezydenckim. Mieliśmy też wyjątkową okazję do nawiązania znajomości  i wymiany poglądów z rówieśnikami z Warszawy, Pułtuska, Łącka. Potem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na obiad. Zachwyciła nas siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - wnętrza, ogrody, przede wszystkim jednak – gościnność i serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci.                                                                                                           (M. Puchała)

DYPLOM GÓRA GROSZA.jpg