Bardzo „kulturalna” wycieczka

Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach pierwszy dzień grudnia spędzili na wycieczce. Na trasie wyprawy gimnazjalistów znalazł się m.in. Teatr Wielki w Łodzi – jeden z największych i najpiękniejszych teatrów w Polsce. Oferuje on widzom nie tylko spektakle operowe i baletowe, lecz także nietypowe zajęcia edukacyjne. Spośród propozycji adresowanych do młodych odbiorców wybraliśmy wędrówkę po kulisach teatru. Okazała się ona ogromną atrakcją. Pod opieką miłej pani przewodnik trafiliśmy do pracowni krawieckich, pracowni szewskiej, perukarni, magazynu, pracowni plastycznej… Mogliśmy stanąć na scenie na tle dekoracji   do „Królewny Śnieżki”, odwiedzić takie zakamarki teatru, do których przeciętny widz nie zagląda.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o codziennej pracy ludzi teatru – nie tylko aktorów. Poznaliśmy trochę teatralnych tajemnic, które rozbudziły ciekawość wielu z nas. Chętnie  wrócimy do Teatru Wielkiego w Łodzi, by obejrzeć  jeden z proponowanych w tym sezonie spektakli, może też przeżyć kolejne zajęcia edukacyjne. Ostatnim punktem programu tej bardzo „kulturalnej” wycieczki pierwszoklasistów był seans filmowy w kinie Cinema City.                                                                                                                                                     (M. Puchała)

PODZIĘKOWANIESURSUM CORDA.jpg