adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

SZLAKIEM NASZYCH BOHATERÓW

       Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach odbyli patriotyczną wycieczkę do Warszawy. Na trasie wyprawy znalazły się  m.in. Palmiry – muzeum i cmentarz. Jest to miejsce wyjątkowe dla społeczności szkolnej z Łobudzic. W Palmirach został rozstrzelany przez hitlerowców  i pochowany w tutejszym lesie Janusz Kusociński, Patron naszej szkoły. Ze wzruszeniem pochyliliśmy głowy nad Jego mogiłą i zapaliliśmy na niej lampiony. Potem odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Powązki – Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, w której spoczywają Rudy, Alek i Zośka – bohaterowie książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Wizyta w każdym z wymienionych miejsc skłaniała do refleksji na temat niełatwych dziejów naszej Ojczyzny oraz do zadumy nad losem polskich patriotów.                                                                                                                                            M. Puchała

Czytaj więcej: SZLAKIEM  NASZYCH  BOHATERÓW

W Piotrkowie Trybunalskim – mieście sejmów i trybunałów

W tym roku Piotrków Trybunalski obchodzi 800 – lecie istnienia. Takich dziejów mogą mu pozazdrościć najsłynniejsze miasta Polski. To tutaj przez całe stulecia przyjeżdżali nasi przodkowie na synody, obrady sejmowe i posiedzenia trybunalskie. Te  informacje i inne fakty z historii byłego miasta wojewódzkiego poznaliśmy 14 listopada 2017 roku.
W Piotrkowie Trybunalskim spacerowaliśmy po Starym Mieście, zwiedziliśmy zamek zbudowany za panowania Kazimierza Wielkiego i kościół jezuicki św. Franciszka Ksawerego. Z uwagą słuchaliśmy słów przewodnika, który opowiadał o wielkich tradycjach szkolnictwa pijarskiego i jezuickiego. Byliśmy również w dawnej synagodze, obecnie Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć najstarszy starodruk w zbiorach tej instytucji – brewiarz z XVII wieku.

To z pewnością nie jest ostatnia wizyta uczniów z Łobudzic w tym wielokulturowym mieście.

red. M. Brzozowska i M. Kazimierczak

Czytaj więcej: W Piotrkowie Trybunalskim – mieście sejmów i trybunałów

W Sandomierzu

Uczniowie klas trzecich tuż przed zakończeniem roku szkolnego zdecydowali się na jeszcze jedną wycieczkę turystyczno – krajoznawczą. Jej celem było poznanie zabytków Sandomierza. Piękne, zabytkowe miasto zachwyciło gimnazjalistów. Przy sprzyjającej pogodzie młodzi turyści z przyjemnością odbyli spacer podziemną trasą, weszli na basztę, uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w domu Oleśnickiego, pływali statkiem po Wiśle. Wyjazd był okazją do poszerzenia i utrwalenia wiedzy o bogatej przeszłości naszej Ojczyzny.                          (M. Puchała)

Czytaj więcej: W Sandomierzu

WYCIECZKA TRZYDNIOWA UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO TRÓJMIASTA

W dniach 10 – 12.05.2017r. odbyła się upragniona przez gimnazjalistów  trzydniowa wycieczka nad morze. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Toruń. Spacerując po Starym Mieście kupowali różne pamiątki i oczywiście toruńskie pierniki. Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania w Sztutowie miło spędzili czas na kręgielni, a następnie przywitali się z Bałtykiem i spacerowali po pięknej plaży. Drugi dzień  to całodniowa wycieczka do Trójmiasta. W Gdańsku uczniowie zwiedzili Starówkę, Dwór Artusa, Pomnik Neptuna. Nie zabrakło okazji do fantastycznych zdjęć. W Gdyni zwiedzili port, Muzeum ORP „Błyskawica” oraz Akwarium Gdyńskie. Duże wrażenie wywarło na nich molo w Sopocie, gdzie mogli troszkę odpocząć, słuchając piosenek żeglarskich.  Wszystkim wystarczyło sił, by pospacerować jeszcze brzegiem morza i poszukać muszelek. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń uczniowie wieczorem zrelaksowali się na dyskotece. Trzeci dzień, to wizyta w Malborku i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego oraz powrót do domu. Wycieczkę zaliczyć można do udanych, gdyż wszystkim jej uczestnikom bardzo się podobała. Niezapomniane wrażenie wywarła na tych, którzy pierwszy raz widzieli polskie morze. Uczniowie klas drugich  planują już kolejną wyprawę na następny rok szkolny.

                                                                                                                            Agnieszka Zielińska

Czytaj więcej: WYCIECZKA TRZYDNIOWA  UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO TRÓJMIASTA

„Z WIZYTĄ U HARPAGONA”

Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach po raz kolejny w tym roku wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Celem wizyty było obejrzenie spektaklu pt. „Skąpiec”. Jedna z najbardziej znanych komedii, dzieło Moliera, od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem widzów. Gimnazjaliści z Łobudzic świetnie bawili się podczas przedstawienia i wysoko ocenili inscenizację przygotowaną przez artystów z Cieszyna.

Bliżej sztuki

„Romeo i Julia” to  jeden z najbardziej znanych i często wystawianych dramatów Wiliama Shakespeare’a. Poruszający, tragiczny i chętnie wykorzystywany w teatrze motyw miłości pary młodych ludzi – w tym przypadku potomków dwóch potężnych, zwaśnionych i rywalizujących rodów włoskiej Werony od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców.  Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Łobudzicach 6 marca 2017 roku mieli okazję obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Muzycznym w Łodzi przygotowany przez Krakowską Agencję Artystyczną.  Sztuka spełniła nasze oczekiwania, przede wszystkim zaś pomoże gimnazjalistom w obiorze dramatu, który należy do kanonu lektur szkolnych.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Bliżej sztuki

Wycieczka w przeszłość

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjnej.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopalni Soli w Wieliczce. Przemierzyliśmy podziemną trasę turystyczną w jednej z najstarszych europejskich kopalni soli. Szlak prowadził przez najpiękniejsze komory wyrobiskowe. Szczególne wrażenie zrobił na nas pobyt w kaplicy św. Kingi, gdzie ołtarze, ścienne płaskorzeźby, ambona czy liczne wolno stojące rzeźby z soli zostały wykonane z ogromnym pietyzmem.

Czytaj więcej: Wycieczka w przeszłość

W Oświęcimiu i Brzezince

W pochmurny, deszczowy dzień 5 października uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Łobudzicach uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Brzezinki. Wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau to ważna lekcja historii, przypominająca o eksterminacji ludności podczas II wojny światowej. Gimnazjaliści przybyli na miejsce zagłady ponad miliona istnień, by dowiedzieć się więcej o przerażającej hitlerowskiej zbrodni i oddać hołd ofiarom nazistowskiej ideologii. Uczniowie z powagą i ogromnym zainteresowaniem słuchali słów przewodnika, oglądali baraki, cele więzienne, krematoria, szubienice i miejsca rozstrzelania ludzi różnych narodowości, jak również ekspozycje upamiętniające ofiary Holocaustu. Słuchali rzeczowych, przerażających opowieści o losie tych, którzy trafili do obozu zagłady.

Wizyta w tym miejscu z pewnością zostanie w każdym, kto tu był, na zawsze.

Czytaj więcej: W Oświęcimiu i Brzezince 

Wycieczka profilaktyczna do Załęcza Wielkiego

       21 czerwca 2016r.  młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w sponsorowanej, profilaktycznej wycieczce do Załęcza Wielkiego. Program wycieczki był bardzo  bogaty i atrakcyjny. Całodniowy pobyt w Szkoleniowo- Wypoczynkowym Ośrodku ZHP „Nadwarciański Gród” był interesujący. Najpierw uczniowie uprawiali biegi na orientację, ćwiczyli kondycję i umiejętności topograficzne. Potem  skorzystali  z warsztatowych zajęć ekologicznych dotyczących fauny i flory. Uczestnictwo wycieczkowiczów  w siedmiokilometrowej ścieżce dydaktycznej  nad tzw. „Źródełko” sprawiło, że wszyscy uczniowie, po powrocie,  chętnie zasiedli przy ognisku, które umiejscowione jest nad urokliwym zakrętem rzeki Warty i z zapałem piekli  kiełbaski. Możliwość udziału  uczniów w wycieczce   profilaktycznej  ma na celu mobilizowanie całej społeczności szkolnej do przeciwdziałania złym  i niewłaściwym zachowaniom w gimnazjum  oraz  reprezentowania swoim zachowaniem postawy godnej naśladowania dla innych uczniów. Brawo dla tegorocznych uczestników!                                                                                           Pedagog szkolny Monika Kazimierczak

Czytaj więcej: Wycieczka profilaktyczna do Załęcza Wielkiego


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj21
Bieżący tydzień194
Bieżący miesiąc940
Wszystkich45022
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Podziękowanie Instyt Matki i Dziecka.jpg