adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

NA TURYSTYCZNYM SZLAKU

    W dniach od 23-25.04.2018 roku uczniowie klas III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną w Kotlinę Kłodzką. Na naszym turystycznym szlaku znalazł się Wrocław, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Wambierzyce, Kletno.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy Hydropolis – Centrum Wody we Wrocławiu, Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, wspięliśmy się na Szczeliniec w Parku Narodowym Gór Stołowych. Drugiego dnia podziwialiśmy piękno polskiej przyrody wędrując szlakami górskimi wokół Radkowa i spacerując po Parku Zdrojowym w Dusznikach Zdroju. Ostatniego dnia dotarliśmy do Kletna, gdzie podziwialiśmy fantastyczne formy skalne w Jaskini Niedźwiedziej. Mimo zmiennej pogody humory dopisywały, a zmęczenie wędrówką po górskich szlakach  rekompensowało pyszne jedzonko w pensjonacie i miła atmosfera, która panowała wśród uczestników wycieczki. Wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do domu.

red M. Dylewicz

Czytaj więcej: NA TURYSTYCZNYM SZLAKU

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…

W kwietniu w ramach realizacji projektu „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją” uczniowie klas III wraz z wychowawcami udali się do pobliskiego Bełchatowa, aby zdobyć wiedzę na temat skali zanieczyszczenia powietrza w powiecie przez dwa ogromne, blisko szkoły położone ośrodki emitujące zanieczyszczenia, jakimi są: kopalnia-lider polskiego górnictwa  węgla   brunatnego   oraz   największa   na  świecie   elektrownia węglowa  wytwarzająca energię elektryczną z węgla brunatnego. Naszym przewodnikiem po obu obiektach był nauczyciel naszej szkoły p. Paweł Siekierski. Głównym celem wycieczki było poznanie funkcjonowania obu zakładów przemysłowych i ich wpływu na stan środowiska naturalnego oraz sposobów radzenia sobie ze szkodliwymi odpadami poprodukcyjnymi,  a także z emisją trujących gazów i dymów do atmosfery. Podczas wycieczki przy pięknej pogodzie uczniowie mieli okazję zobaczyć z tarasów widokowych niekorzystne zmiany w krajobrazie spowodowane wydobyciem węgla metodą odkrywkową oraz z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu elektrowni wiatrowej na Górze Kamieńskiej - sztucznym  wzgórzu  o wysokości 386 m n.p.m.  powstałym  jako zwałowisko  zewnętrzne  Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wyjazd na wycieczkę został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska   i  Gospodarki Wodnej w Łodzi.

red. M. Dylewicz

Czytaj więcej: CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…

Wyjazd do Teatru

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny obejrzeli spektakl w języku angielskim w Teatrze V6 w Łodzi zatytułowany "My sister Syria". Przedstawienie to kolejna produkcja TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbingsa. Spektakle w języku angielskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, czego dowodem jest wypełniona po brzegi aula teatru.

Urszula Borowska

Czytaj więcej: Wyjazd do Teatru

W Oświęcimiu…

Kolejny rocznik gimnazjalistów z Łobudzic miał okazję zwiedzić niezwykłe muzeum – Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Deszczowa i ponura marcowa pogoda współgrała z nastrojem towarzyszącym wędrówce po miejscach naznaczonych krwią i cierpieniem więźniów obozu koncentracyjnego. Wiedza – trudna i bolesna - zdobyta podczas wizyty w Oświęcimiu i Brzezince z pewnością okaże się wyjątkowo trwała, a to, co zobaczyliśmy, pozostanie w pamięci.                                    (M. Puchała)

Czytaj więcej: W  Oświęcimiu…

SZLAKIEM NASZYCH BOHATERÓW

       Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach odbyli patriotyczną wycieczkę do Warszawy. Na trasie wyprawy znalazły się  m.in. Palmiry – muzeum i cmentarz. Jest to miejsce wyjątkowe dla społeczności szkolnej z Łobudzic. W Palmirach został rozstrzelany przez hitlerowców  i pochowany w tutejszym lesie Janusz Kusociński, Patron naszej szkoły. Ze wzruszeniem pochyliliśmy głowy nad Jego mogiłą i zapaliliśmy na niej lampiony. Potem odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Powązki – Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, w której spoczywają Rudy, Alek i Zośka – bohaterowie książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Wizyta w każdym z wymienionych miejsc skłaniała do refleksji na temat niełatwych dziejów naszej Ojczyzny oraz do zadumy nad losem polskich patriotów.                                                                                                                                            M. Puchała

Czytaj więcej: SZLAKIEM  NASZYCH  BOHATERÓW

W Piotrkowie Trybunalskim – mieście sejmów i trybunałów

W tym roku Piotrków Trybunalski obchodzi 800 – lecie istnienia. Takich dziejów mogą mu pozazdrościć najsłynniejsze miasta Polski. To tutaj przez całe stulecia przyjeżdżali nasi przodkowie na synody, obrady sejmowe i posiedzenia trybunalskie. Te  informacje i inne fakty z historii byłego miasta wojewódzkiego poznaliśmy 14 listopada 2017 roku.
W Piotrkowie Trybunalskim spacerowaliśmy po Starym Mieście, zwiedziliśmy zamek zbudowany za panowania Kazimierza Wielkiego i kościół jezuicki św. Franciszka Ksawerego. Z uwagą słuchaliśmy słów przewodnika, który opowiadał o wielkich tradycjach szkolnictwa pijarskiego i jezuickiego. Byliśmy również w dawnej synagodze, obecnie Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć najstarszy starodruk w zbiorach tej instytucji – brewiarz z XVII wieku.

To z pewnością nie jest ostatnia wizyta uczniów z Łobudzic w tym wielokulturowym mieście.

red. M. Brzozowska i M. Kazimierczak

Czytaj więcej: W Piotrkowie Trybunalskim – mieście sejmów i trybunałów

W Sandomierzu

Uczniowie klas trzecich tuż przed zakończeniem roku szkolnego zdecydowali się na jeszcze jedną wycieczkę turystyczno – krajoznawczą. Jej celem było poznanie zabytków Sandomierza. Piękne, zabytkowe miasto zachwyciło gimnazjalistów. Przy sprzyjającej pogodzie młodzi turyści z przyjemnością odbyli spacer podziemną trasą, weszli na basztę, uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w domu Oleśnickiego, pływali statkiem po Wiśle. Wyjazd był okazją do poszerzenia i utrwalenia wiedzy o bogatej przeszłości naszej Ojczyzny.                          (M. Puchała)

Czytaj więcej: W Sandomierzu

WYCIECZKA TRZYDNIOWA UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO TRÓJMIASTA

W dniach 10 – 12.05.2017r. odbyła się upragniona przez gimnazjalistów  trzydniowa wycieczka nad morze. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Toruń. Spacerując po Starym Mieście kupowali różne pamiątki i oczywiście toruńskie pierniki. Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania w Sztutowie miło spędzili czas na kręgielni, a następnie przywitali się z Bałtykiem i spacerowali po pięknej plaży. Drugi dzień  to całodniowa wycieczka do Trójmiasta. W Gdańsku uczniowie zwiedzili Starówkę, Dwór Artusa, Pomnik Neptuna. Nie zabrakło okazji do fantastycznych zdjęć. W Gdyni zwiedzili port, Muzeum ORP „Błyskawica” oraz Akwarium Gdyńskie. Duże wrażenie wywarło na nich molo w Sopocie, gdzie mogli troszkę odpocząć, słuchając piosenek żeglarskich.  Wszystkim wystarczyło sił, by pospacerować jeszcze brzegiem morza i poszukać muszelek. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń uczniowie wieczorem zrelaksowali się na dyskotece. Trzeci dzień, to wizyta w Malborku i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego oraz powrót do domu. Wycieczkę zaliczyć można do udanych, gdyż wszystkim jej uczestnikom bardzo się podobała. Niezapomniane wrażenie wywarła na tych, którzy pierwszy raz widzieli polskie morze. Uczniowie klas drugich  planują już kolejną wyprawę na następny rok szkolny.

                                                                                                                            Agnieszka Zielińska

Czytaj więcej: WYCIECZKA TRZYDNIOWA  UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO TRÓJMIASTA

„Z WIZYTĄ U HARPAGONA”

Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach po raz kolejny w tym roku wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Celem wizyty było obejrzenie spektaklu pt. „Skąpiec”. Jedna z najbardziej znanych komedii, dzieło Moliera, od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem widzów. Gimnazjaliści z Łobudzic świetnie bawili się podczas przedstawienia i wysoko ocenili inscenizację przygotowaną przez artystów z Cieszyna.


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
PODZIĘKOWANIE TRZYMAJ FORMĘ.jpg