Święto Szkoły

Dnia 29.11.2017r. Szkoła Podstawowa w Łobudzicach obchodziła Święto Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego. Tegoroczne obchody były przygotowane w całości przez uczniów klasy IIB, która w ten wyjątkowy sposób realizowała projekt edukacyjny. Uczniowie podjęli się tego zadania z zaangażowaniem, dbając o wszystkie czynniki gwarantujące sukces. Sami przygotowali dekoracje, zaproszenia, oprawę muzyczną i prezentację multimedialną o Januszu Kusocińskim. Pomagali również w przygotowaniach uroczyście i odświętnie nakrytego stołu dla zaproszonych gości i pracowników szkoły.

Obchody miały niemniej uroczysty charakter jak w latach poprzednich. Frekwencja zaproszonych gości była stuprocentowa i z tego powodu było nam bardzo miło. Trud włożony w przygotowania do obchodów święta został zauważony i doceniony. Na uwagę zasługuje niespodzianka zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły, która zaszczyciła nas swoją obecnością, uświetniając imprezę pysznymi ciastami oraz słodkościami i herbatką dla uczniów.

Część artystyczna pod tytułem „W Olimpii” miała charakter starożytnych igrzysk olimpijskich. Nastrój programu artystycznego potęgowały misternie przygotowane stroje olimpijskich bogów, kapłanek i greckich zawodników, fanfary na cześć tryumfujących sportowców oraz naturalnie płonący w tle olimpijski znicz. Uczniowie, inscenizując starożytnych zawodników, rywalizowali między sobą uczestnicząc w biegu, w skoku z ciężarkami, w rzucie dyskiem i oszczepem oraz w zapasach. Największe wrażenie na widowni zrobiły słowa delfickiej wróżbitki Pytii „Wiem też, że świat zobaczy jeszcze wielu wspaniałych sportowców i wielkie sukcesy na stadionach. Z dalekiej Polski wywodzić się będzie mistrz nad mistrze. Sam Hermes nie doścignie go na bieżni. Zwać go będą Janusz Kusociński”. Starożytna idea sportowej rywalizacji przetrwała do dzisiaj. Cieszymy się, iż znalazła odzwierciedlenie w ponownym przypomnieniu sportowej postawy i olimpijskiego sukcesu naszego patrona.

Zadania projektu edukacyjnego realizowanego przez klasę IIB zostały zaliczone na ocenę wzorową.

Dziękujemy!

Opracowały: Monika Kazimierczak, Katarzyna Klemczak