adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Spotkanie z Konstytucją

W przededniu Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie kl. IIB przygotowali część artystyczną, by uczcić ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie.

            Na zainscenizowaną lekcję historii przybył niezwykły gość – Konstytucja Majowa. Uczniowie  zadawali pytania Konstytucji, a gość chętnie na nie odpowiadał. W ten sposób dowiedzieliśmy się, kiedy Konstytucja została uchwalona, w jakich okolicznościach, przez kogo i jakie zmiany wprowadzała w dawnej Polsce.  Zrozumieliśmy,  dlaczego Konstytucja 3 maja była tak ważna dla Polski, że do dziś obchodzimy jej święto.

            Publiczność doceniła zaangażowanie uczniów kl. IIB i nagrodziła ich występ brawami.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Spotkanie z Konstytucją

NIECH ŻYJE BAL!

     W sobotni wieczór, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas trzecich wzięli udział  w zorganizowanym przez ich rodziców BALU GIMNAZJALNYM. Bal rozpoczął się od poloneza w wykonaniu trzecioklasistów, a potem zaczęła się karnawałowa zabawa, której oprawę muzyczną przygotował „Dj AMEK”. Młodzież bawiła się w różnych rytmach wspólnie z rodzicami, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. Jak było? Zobaczcie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

red. M. Dylewicz

Czytaj więcej: NIECH ŻYJE BAL!

Połowinki uczniów klas drugich

Długo oczekiwana zabawa wreszcie się odbyła! DJ? Był! Rodzice? Byli! Przysmaki? Były! Dobra zabawa? Jak najbardziej!  25 stycznia w naszej szkole odbyły się połowinki drugich klas gimnazjum. Wszyscy świetnie bawili się przy modnych rytmach. Młodzież wykazała się doskonałą kondycją fizyczną i umiejętnościami tanecznymi, bawiąc się do późnych godzin wieczornych. Byliśmy pod wrażeniem dojrzałości naszych uczniów, którzy doskonale już rozumieją znaczenie słowa „integracja”. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wspaniale przygotowali imprezę i bawili się wspólnie z młodzieżą. Mamy nadzieję, że kolejna zabawa będzie równie udana!

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Połowinki uczniów klas drugich

Święto Szkoły

Dnia 29.11.2017r. Szkoła Podstawowa w Łobudzicach obchodziła Święto Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego. Tegoroczne obchody były przygotowane w całości przez uczniów klasy IIB, która w ten wyjątkowy sposób realizowała projekt edukacyjny. Uczniowie podjęli się tego zadania z zaangażowaniem, dbając o wszystkie czynniki gwarantujące sukces. Sami przygotowali dekoracje, zaproszenia, oprawę muzyczną i prezentację multimedialną o Januszu Kusocińskim. Pomagali również w przygotowaniach uroczyście i odświętnie nakrytego stołu dla zaproszonych gości i pracowników szkoły.

Czytaj więcej: Święto Szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – to jedno z najpiękniejszych świąt polskiej oświaty. Z tej okazji 13 października br. w naszej szkole odbyła się akademia pod  hasłem  „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...” Gimnazjaliści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

             4 września 2017 roku zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. W Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach naukę rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej, nadal kształcić się tutaj będą także gimnazjaliści z klas drugich i trzecich. Przed nami nowe wyzwania i wiele obowiązków, ale też szansa na sukcesy, wspólne wyjazdy, uroczystości… Życzymy wszystkim uczniom, aby rok szkolny 2017/2018 spełnił ich oczekiwania i dostarczył wielu powodów do radości.

Czytaj więcej: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Z miłości do Ojczyzny

Ojczyzna, Polska, naród – słowa zwykłe czy bliskie? 3 maja – cóż to za data? Dla wielu młodych ludzi to jedna z wielu dat w kalendarzu. Żyjemy dziś w zawrotnym tempie, odrzucamy wartości i autorytety. Buntujemy się przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, akademie, rocznice i święta. Ale czy tak być powinno? Przecież naród, który nie zna lub zapomina o swojej przeszłości, powoli ginie i nie zbuduje przyszłości. Te problemy poruszał program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy IB. Gimnazjaliści przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku, dlaczego konstytucja była tak doniosłym aktem prawnym w dziejach Polski. Uczniowie starali się przybliżyć najważniejsze postacie i wydarzenia, by wzbogacić wiedzę o historii Polski z drugiej połowy XVIII wieku.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Z miłości do Ojczyzny 

W karnawałowym nastroju...

W karnawałowym nastroju upłynęły uczniom Gimnazjum w Łobudzicach dwa dni minionego tygodnia. Podtrzymując szkolną tradycję, świętowali oni POŁOWINKI i BAL GIMNAZJALNY. Pierwsza z wymienionych imprez organizowana jest przez rodziców i wychowawców dla uczniów klas drugich, kolejna – dla trzecioklasistów. I jedni, i drudzy bawią się w pięknie udekorowanej sali przy dźwiękach muzyki tanecznej proponowanej przez profesjonalnego DJ-a. Eleganckie stroje uczestników obu zabaw, odświętnie nakryte stoły, subtelne oświetlenie, polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich… tworzą niepowtarzalną atmosferę. Integrują też szkolną społeczność.

Czytaj więcej: W karnawałowym nastroju...


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
cert_dzieci_chore.jpg