adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

VIII KONKURS MATEMATYCZNY ORIGAMI „ŻURAW”

W ogólnopolskim konkursie Matematyczne Origami „Żuraw” organizowanym przez Wydział Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego  uczennica naszego gimnazjum Paulina Piorun zajęła III miejsce.

Paulina, aby zakwalifikować się do finału, wykonała pracę, za którą otrzymała maksymalną ilość punktów. 1 kwietnia 2017 r.  we Wrocławiu nastąpił finał konkursu.  Polegał on na wykonaniu modelu jednokartkowego na podstawie diagramu lub figury wzorcowej, wykonaniu modułu na podstawie jego wzoru lub diagramu, złożeniu z modułów dostarczonych przez organizatora określonej lub dowolnej bryły.

Poniżej prace Pauliny wysłane na konkurs:

B. Stępień

Kusudamy - Witaj, Wiosno!

Uczennice naszej szkoły: Kamila Solecka, Martyna Szafran i Paulina Piorun wzięły udział w V Ogólnopolskim Konkursie Origami  „Kusudamy – Witaj, Wiosno!”. Wśród nadesłanych do organizatora konkursu 103 prac znalazły się dzieła gimnazjalistek z Łobudzic. Praca Pauliny Piorun  zajęła  II miejsce w kategorii gimnazjum.  Serdecznie gratulujemy i życzymy Paulinie dalszych sukcesów.

B. Stępień

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla  Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. 30 marca 2017 r. w Urzędzie Miasta Zelów odbyło się podsumowanie  na szczeblu gminnym  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla  Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Celem konkursu było ukazanie poprzez sztukę strażaków-ratowników  w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszego gimnazjum, które zakwalifikowały się do następnego etapu konkursu .

W kategorii gimnazjum:

Natalia Kurczewska zajęła  – I miejsce

Martyna Szafran – IV miejsce

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Burmistrz Zelowa Pani Urszula Świerczyńska.

B. Stępień

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2017 r. odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM I CHRONI ŚRODOWISKO”. Turniej ten służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Kolejny rok z rzędu nasi uczniowie stają na najwyższym podium, w tym roku pierwsze miejsce zajął Dawid Zawadzki a drugie Aleksander Grzelak, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Sukces naszej uczennicy w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

21 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbyła się VI edycja  Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Tegoroczny motyw przewodni to WESOŁE RYTMY. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów bełchatowskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego oraz piotrkowskiego.

Kinga Kubik – reprezentantka Gimnazjum w Łobudzicach zaśpiewała piosenkę „I Wanna Dance With Somebody”  Whitney Houston. Dzięki swojemu wspaniałemu występowi Kinga zyskała uznanie jury i zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów.  Swoim wykonaniem oczarowała nie tylko jury, ale  i publiczność, co cieszy tym bardziej, że wszyscy młodzi artyści biorący udział w konkursie śpiewali pięknie.

Czytaj więcej: Sukces naszej uczennicy w Konkursie Piosenki  Obcojęzycznej

Trzy laureatki powiatowego konkursu

Uczennice Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach odniosły wielki sukces w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Lekturze "Kamienie na szaniec" i Działalności Szarych Szeregów. W kategorii: konkurs literacki I miejsce uzyskała uczennica klasy IIc Milena Jachimek, której opowiadanie „Łza na Mokotowie” okazało się bezkonkurencyjne. Miejsce III przypadło w udziale Weronice Kędziak z kl. IIIa. W kategorii: konkurs plastyczny uhonorowano Natalię Zajdę    z kl. IIIb. Jesteśmy dumni z naszych laureatek!                                                                                       (M. Puchała)

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

29.04 w Gimnazjum w Szczercowie odbyła się  38 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowy. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowania roweru, jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Zawody składały się z dwóch konkurencji: test    z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Nasi reprezentanci w składzie: Zuzanna Szewczyk, Aleksandra Topolska i Piotr Piotrowski zajęli III miejsce drużynowo – serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS

W ramach realizacji kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”  w naszej szkole  przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy „AIDS-zagrożenie XXI w”. Jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS.  Udział w konkursie wzięli uczniowie klas  I - III  gimnazjum. Uczestnicy konkursu  wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień działania wirusa HIV oraz zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS

Szkolny konkurs plastyczny

W ramach  realizacji kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”  w naszej szkole  przygotowano i przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem był  ” Świat bez uzależnień”, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów. Poszczególne klasy reprezentowane były przez dwuosobowe zespoły. Wszystkie prace wzbudziły podziw, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Szkolny konkurs plastyczny


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj21
Bieżący tydzień194
Bieżący miesiąc940
Wszystkich45022
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
certyfikat_czytel.jpg