adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

AKCJA „POMAGAMY ZWIERZĘTOM” ZAKOŃCZONA

      W styczniu przed feriami zimowymi zakończyliśmy akcję pomocy dla zwierząt organizowaną wspólnie z uczniami SP w Wygiełzowie. Zebraliśmy środki finansowe i produkty żywnościowe, które będą stanowić wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania  tymczasowych domów adopcyjnych dla zwierząt. W akcji wzięli udział uczniowie klas  II – III gimnazjum oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łobudzicach. Była to kolejna akcja charytatywna z naszym udziałem. Cieszy fakt , że wielu naszych uczniów nie jest obojętnych na los zwierząt. Psy i koty w hotelikach pod troskliwą opieką odzyskują radość życia, ale myślą o prawdziwym domu, pragną miłości i bezpieczeństwa. W domu tymczasowym, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, kąt do spania) zwierzak otrzymuje to, co najważniejsze – opiekę i uwagę człowieka. Pies lub kot nie jest – jak w schronisku – anonimowym „numerem” tylko istotą, która myśli, czuje, ma swój charakter i potrzeby. Podczas dwóch – trzech miesięcy pobytu w domu tymczasowym opiekun może obserwować swojego podopiecznego, poznać jego zachowanie oraz nawyki, a podczas adopcji przekazać pełną wiedzę na temat zwierzęcia jego nowym właścicielom. Mamy nadzieję, że nasza akcja zwróci uwagę na problem bezdomnych zwierząt i konieczności świadczenia pomocy dla nich. Nasza pomoc to „kropla w morzu”. Każda złotówka liczy się i na pewno będzie dobrze wykorzystana przez opiekunów zwierząt w tymczasowych domach adopcyjnych.  

Czytaj więcej: AKCJA „POMAGAMY ZWIERZĘTOM” ZAKOŃCZONA

PRODUKTY ZBOŻOWE JAKO PODSTAWA ZBILANSOWANEJ DIETY

W grudniu i styczniu bieżącego roku szkolnego gimnazjaliści realizowali program „Lubella  inspiruje i edukuje”, który przybliżył uczniom wiedzę o produktach zbożowych jako podstawie zbilansowanej diety dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach programu zostały przeprowadzone trzy zajęcia edukacyjne według ciekawych scenariuszy przygotowanych przez autorów programu, na których przez doświadczenie uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności przyrządzania urozmaiconych i zdrowych przekąsek, śniadań i deserów. Ich podstawę stanowiły produkty zbożowe bogate w składniki odżywcze będące źródłem energii i dobrego samopoczucia. Wspólne spędzania czasu przez uczniów podczas gotowania to świetna alternatywa dla komputera, telewizji , czy korzystania z telefonu  -  prosta recepta na nudę. Jest to również doskonały pomysł na wspólne rodzinne spędzanie czasu każdego dnia a zarazem wdrażanie w codzienne życie nawyków żywieniowych oraz dobra zabawa  i przyjemność.

Czytaj więcej: PRODUKTY  ZBOŻOWE  JAKO  PODSTAWA  ZBILANSOWANEJ  DIETY

Jasełka i kolędowanie parafialne

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do obejrzenia jasełek i wspólnego kolędowania. By podtrzymać tradycję, w niedzielę 21 stycznia 2018 roku w Kościele w Łobudzicach młodzież z naszej szkoły zaprezentowała jasełka, a w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach odbyło się kolędowanie parafialne. Wraz z dziećmi oraz scholą dorosłych śpiewaliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki m. in. : Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Święty czas. Popołudnie upłynęło nam w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Jasełka i kolędowanie parafialne 

Dar Betlejemskiego Światła Pokoju

Po raz 27. zapłonęło w naszym kraju Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono znakiem braterstwa, jedności i pokoju. Harcerze zadbali o to, aby trafiło wszędzie tam, gdzie było oczekiwane. W wielu polskich domach stanowi ono nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „W Tobie jest światło”.

W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Czytaj więcej:  Dar Betlejemskiego Światła Pokoju

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

       W pierwszy grudniowy dzień w ramach lekcji biologii w klasie II odbyło się spotkanie z panią  Anną Gawlik - dietetykiem, która przybliżyła uczniom składniki odżywcze, ich rolę i źródła pokarmowe oraz omówiła ich właściwe wykorzystanie w przygotowywaniu posiłków. Zwróciła również uwagę na to jakich zasad należy przestrzegać, aby prawidłowo zaplanować rodzinne żywienie. Piramida żywieniowa i aktywności fizycznej stała się podstawą do stworzenia przez uczniów jadłospisu dziennego dla gimnazjalisty. Jadłospisy wykonane przez zespoły uczniów zostały ocenione przez panią dietetyk pod względem żywieniowym oraz ich atrakcyjności spożycia. Pamiętajmy! Zdrowe odżywianie niech nawykiem nam się stanie!

M. Dylewicz

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

AKCJA „ŚNIADANIE DLA GIMNAZJALISTY

      W ramach akcji propagującej racjonalne odżywanie wśród młodzieży szkolnej na lekcji biologii odbyły się zajęcia praktyczne, w czasie których uczniowie klasy IIa przygotowali dla siebie zdrowe śniadanie – najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Według wcześniej opracowanego menu grupy uczniów wykonały kolorowe kanapki,  wieloskładnikowe sałatki, mleczne koktajle i wiele innych atrakcyjnych oraz zdrowych potraw. Po zakończeniu pracy odbyła się prezentacja przygotowanych przez zespoły posiłków oraz omówienie ich pod kątem składników odżywczych. W końcowej części zajęć nastąpiła długo oczekiwana degustacja. Przyjemny aromat i wygląd dań zachęcał do ich próbowania. Przesłaniem tych zajęć było wykształcenie u gimnazjalistów nawyku zdrowego i estetycznego spożywania posiłków. Zdrowe odżywianie niech nawykiem nam się stanie!

Czytaj więcej: AKCJA  „ŚNIADANIE DLA GIMNAZJALISTY

DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego postanowili w tym roku szkolnym wzbogacić kalendarz szkolnych imprez o obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Obchodziliśmy ten dzień po raz pierwszy. Już od rana panował wyjątkowo pogodny nastrój. Przekraczając próg szkoły, można było otrzymać uśmiechniętą buźkę za dobry uczynek. Na drzwiach wisiały karteczki z pozytywnymi cytatami. „Częstowaliśmy” się nimi i przekazywaliśmy dalej. Były uśmiechy, piękne stroje, zdjęcia w uśmiechniętej ramce, a także kawiarenka „Słodka Przerwa”.

Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się tradycją, a może nawet codziennością!

Czytaj więcej: DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj21
Bieżący tydzień194
Bieżący miesiąc940
Wszystkich45022
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
cert_dzieci_chore.jpg