adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniach od 19.03. 2018r. do 22.03. 2018r.obchodzone były w Szkole Podstawowej w Łobudzicach DNI  TYGODNIA PROFILAKTYKI 2017/2018

Do wydarzeń  towarzyszących obchodom Tygodnia Profilaktyki należały: 

- Akcja identyfikowania  się uczniów z postawą życzliwości i wzajemnego zrozumienia poprzez przychodzenie do szkoły w odpowiednim kolorze stroju przypadającym na dany dzień tygodnia profilaktyki;

- Warsztaty edukacyjne „ Dzień bez smogu i nałogu” dla uczniów wszystkich klas;

- Konkurs literacki „Ochrona zdrowia i powietrza wyzwaniem naszych czasów”;

- Akcja „Góra Grosza”;

- Konkurs na Miss i Mistera dobrego zachowania”;

-Realizacja godzin wychowawczych w klasach o tematyce uzależnień w nawiązaniu do założeń programu  profilaktycznego „Dopalaczom mówimy STOP- wybieramy zdrowie”;

Dziękujemy uczniom za ich aktywny udział w obchodach Tygodnia Profilaktyki 2017/2018.  Mamy  nadzieję, iż podjęte przez nas działania profilaktyczne przyniosą wiele  efektów wychowawczych.

 Przygotowanie: pedagog szkolny  Monika Kazimierczak

Czytaj więcej: TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „GÓRA GROSZA”

Z końcem marca 2018 roku została zakończona w naszej szkole charytatywna akcja zbierania drobnych monet (od 1gr do 5zł) w ramach 18 edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zbieranie funduszy dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci, placówek opiekuńczo – wychowawczych, grup usamodzielniania się młodzieży z domów dziecka oraz na programy terapeutyczne itp. W tegorocznej akcji  zbieraniem i liczeniem monet zajęli się Rzecznicy Profilaktyczni. Zebrano108zł. GRATULUJEMY!!

Akcją opiekowała się Monika Kazimierczak – pedagog.

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA  AKCJA „GÓRA GROSZA” 

WYJAZD NA BASEN

O tym, że pierwszaki lubią spędzać czas na basenie, można było się przekonać 1 marca podczas wyjazdu na Pływalnię Wodnik  Słok  Bełchatów. Dzieci pod czujnym okiem instruktorów miały do swojej dyspozycji basen z 10-metrową zjeżdżalnią. Stopniowo maluchy oswajały  się w wodą, uczyły utrzymania się  na powierzchni, a potem coraz śmielej: nurkowania, pływania i zjeżdżania. Dla najmłodszych pobyt na basenie był okazją do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami. Naszym pierwszakom życzymy dalszej przygody z wodą oraz postępów w nauce pływania.

Czytaj więcej: WYJAZD NA BASEN

EKOLOGIA NA CO DZIEŃ

        W ramach realizacji projektu  „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją” w lutym w naszej szkole odbyły się dla uczniów klas II i III gimnazjum warsztaty edukacyjne na temat zanieczyszczeń powietrza - w szczególności smogu - oraz zmian klimatu i jego skutków. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i edukatorami mieli okazję zastanowić się nad tym, jak ich codzienne zachowania zmieniają klimat i wpływają na zanieczyszczenie środowiska, a także -  co każdy z nas  może  zrobić dla ochrony klimatu. Zajęcia były dofinansowane  z WFOŚ i GW w Łodzi.

red. M. Dylewicz

Czytaj więcej: EKOLOGIA NA CO DZIEŃ

AKCJA „POMAGAMY ZWIERZĘTOM” ZAKOŃCZONA

      W styczniu przed feriami zimowymi zakończyliśmy akcję pomocy dla zwierząt organizowaną wspólnie z uczniami SP w Wygiełzowie. Zebraliśmy środki finansowe i produkty żywnościowe, które będą stanowić wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania  tymczasowych domów adopcyjnych dla zwierząt. W akcji wzięli udział uczniowie klas  II – III gimnazjum oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łobudzicach. Była to kolejna akcja charytatywna z naszym udziałem. Cieszy fakt , że wielu naszych uczniów nie jest obojętnych na los zwierząt. Psy i koty w hotelikach pod troskliwą opieką odzyskują radość życia, ale myślą o prawdziwym domu, pragną miłości i bezpieczeństwa. W domu tymczasowym, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, kąt do spania) zwierzak otrzymuje to, co najważniejsze – opiekę i uwagę człowieka. Pies lub kot nie jest – jak w schronisku – anonimowym „numerem” tylko istotą, która myśli, czuje, ma swój charakter i potrzeby. Podczas dwóch – trzech miesięcy pobytu w domu tymczasowym opiekun może obserwować swojego podopiecznego, poznać jego zachowanie oraz nawyki, a podczas adopcji przekazać pełną wiedzę na temat zwierzęcia jego nowym właścicielom. Mamy nadzieję, że nasza akcja zwróci uwagę na problem bezdomnych zwierząt i konieczności świadczenia pomocy dla nich. Nasza pomoc to „kropla w morzu”. Każda złotówka liczy się i na pewno będzie dobrze wykorzystana przez opiekunów zwierząt w tymczasowych domach adopcyjnych.  

Czytaj więcej: AKCJA „POMAGAMY ZWIERZĘTOM” ZAKOŃCZONA

PRODUKTY ZBOŻOWE JAKO PODSTAWA ZBILANSOWANEJ DIETY

W grudniu i styczniu bieżącego roku szkolnego gimnazjaliści realizowali program „Lubella  inspiruje i edukuje”, który przybliżył uczniom wiedzę o produktach zbożowych jako podstawie zbilansowanej diety dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach programu zostały przeprowadzone trzy zajęcia edukacyjne według ciekawych scenariuszy przygotowanych przez autorów programu, na których przez doświadczenie uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności przyrządzania urozmaiconych i zdrowych przekąsek, śniadań i deserów. Ich podstawę stanowiły produkty zbożowe bogate w składniki odżywcze będące źródłem energii i dobrego samopoczucia. Wspólne spędzania czasu przez uczniów podczas gotowania to świetna alternatywa dla komputera, telewizji , czy korzystania z telefonu  -  prosta recepta na nudę. Jest to również doskonały pomysł na wspólne rodzinne spędzanie czasu każdego dnia a zarazem wdrażanie w codzienne życie nawyków żywieniowych oraz dobra zabawa  i przyjemność.

Czytaj więcej: PRODUKTY  ZBOŻOWE  JAKO  PODSTAWA  ZBILANSOWANEJ  DIETY

Jasełka i kolędowanie parafialne

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do obejrzenia jasełek i wspólnego kolędowania. By podtrzymać tradycję, w niedzielę 21 stycznia 2018 roku w Kościele w Łobudzicach młodzież z naszej szkoły zaprezentowała jasełka, a w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach odbyło się kolędowanie parafialne. Wraz z dziećmi oraz scholą dorosłych śpiewaliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki m. in. : Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Święty czas. Popołudnie upłynęło nam w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Jasełka i kolędowanie parafialne 

Dar Betlejemskiego Światła Pokoju

Po raz 27. zapłonęło w naszym kraju Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono znakiem braterstwa, jedności i pokoju. Harcerze zadbali o to, aby trafiło wszędzie tam, gdzie było oczekiwane. W wielu polskich domach stanowi ono nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „W Tobie jest światło”.

W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Czytaj więcej:  Dar Betlejemskiego Światła Pokoju


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
CERTYFIKA BEZPIECZNE WAKACJE.jpg