adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Ze świątecznymi życzeniami w Walewicach

         Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobudzicach odwiedzili pensjonariuszy i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach. Młodzież przygotowała na to spotkanie jasełka. Harcerze z 2 DH „Łobudziaki” przywieźli też Betlejemskie Światło Pokoju i drobne upominki. Każda wizyta w Walewicach niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji. Przekraczając próg niezwykłego Domu, czujemy dreszczyk emocji, troszkę niepokoju i tremę przed występem, ale przede wszystkim… cieszymy się z nadchodzącego spotkania z ludźmi, których oczekiwanie i życzliwość są dla nas nieocenione. W Walewicach pachnie choinką, domowym ciastem i… Świętami. Jest to wyjątkowe miejsce.                                                     (M. Puchała)

Czytaj więcej:  Ze świątecznymi życzeniami w Walewicach

W „Nadwarciańskim Grodzie”

Trzy pierwsze dni czerwca harcerze z 2 DH „Łobudziaki” spędzili na biwaku. Nasza baza mieściła się w Załęczu Wielkim. „Nadwarciański Gród” przyjął nas serdecznie, zapewniając wspaniałe warunki do harcerskiej zabawy. Sprawnie rozlokowaliśmy się w „Zaciszu” i po zbiórce organizacyjnej wzięliśmy udział w spotkaniu „Baw się razem z nami” zorganizowanym przez gospodarzy z okazji Dnia Dziecka. Potem rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. W pięknym miejscu pod dębem – Włodkiem snuliśmy harcerskie opowieści, śpiewaliśmy i pląsaliśmy. Żar ogniska rozgrzewał harcerskie serca. A w nocy odbyła się jeszcze gra dla najmłodszych harcerzy. Następny dzień upłynął na zmaganiach harcerskich patroli oraz indywidualnej rywalizacji w biegu na orientację. Przez kilka godzin na terenie stanicy skauci z Łobudzic zdawali egzamin z pionierki, samarytanki, terenoznawstwa, harcerskiej historii i obrzędowości. Wielkie emocje towarzyszyły nam przez cały dzień. Wieczorem odbyło się podsumowujące świeczkowisko, alarm drużyny i Przyrzeczenie Harcerskie. W sobotnie południe z żalem w sercach opuszczaliśmy Załęcze Wielkie.  Jesteśmy przekonani, że niebawem tutaj wrócimy.                                               (M. Puchała)

Czytaj więcej: W „Nadwarciańskim Grodzie”

U HARCERZY…

Wakacje coraz bliżej, a harcerze z 2 DH „Łobudziaki” nie zwalniają obrotów. Zmęczenie się ich nie ima. Pełnią harcerską służbę, zdobywają sprawności, doskonalą harcerskie umiejętności, uczą się i bawią.  Poniższe zdjęcia ze Święta Flagi, gminnych uroczystości z okazji ŚWIĘTA 3 MAJA i z gry terenowej na Patykach świadczą o tym, iż Łobudziakom nie brakuje energii.                                                                      (M. Puchała)

Czytaj więcej: U  HARCERZY…

W DOWÓD PAMIĘCI

        Harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych uroczystości ku czci ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Druhny i druhowie z Łobudzic pełnili wartę honorową przy pomniku Ofiar Golgoty Wschodu oraz przy Dębach Pamięci w Parku Miejskim im. Romualda Traugutta w Zelowie.

Czytaj więcej: W  DOWÓD  PAMIĘCI

Dzień Myśli Braterskiej...

      Luty 2017 roku kojarzył się będzie  harcerzom z 2 DH „Łobudziaki” przede wszystkim z WALENTYNKAMI i biwakiem z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Walentynkowa poczta i kawiarenka od lat funkcjonują 14 lutego w Gimnazjum w Łobudzicach dzięki harcerzom, natomiast biwak w Widawie to bardzo sympatyczne i pełne atrakcji harcerskie spotkanie, w którym uczestniczyło 11 przedstawicieli naszej drużyny. Bawili się świetnie, uczcili kolejną rocznicę urodzin Roberta Baden- – Powella (założyciela skautingu) i jego żony Olave. Zdobyli też nowe harcerskie umiejętności.       (M. Puchała)

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej...

Harcerska Akcja "Znicz"

         Kolejna Harcerska Akcja „ZNICZ” za nami. Harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” można było spotkać przed cmentarzami w Łobudzicach, Pożdżenicach i Wygiełzowie. Z entuzjazmem, nie bacząc na nieprzyjemną pogodę, realizowali zadanie, dzięki któremu wiosną będą mogli wyjechać na biwak.

Czytaj więcej: Harcerska Akcja "Znicz"

„SPRAWNI JAK HARCERZE”!

Takie przekonujące hasło towarzyszyło wszystkim uczestnikom tegorocznego Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP. Jego organizatorem w bieżącym roku był Hufiec ZHP Łask. Zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy spotkali się w Łasku, by razem spędzić trzy wrześniowe dni. Gospodarze przygotowali dla gości wiele atrakcji, które sprawiły, że czas od piątku do niedzieli  płynął zbyt szybko. Były gry terenowe oraz gry logiczne, zabawy i tańce integracyjne, zajęcia ze strażakami, policją i wojskiem, mecz balonowy, pajęczyna, walki sumo… Harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” znaleźli się w gronie organizatorów imprezy. Weekend 16 – 18 września był więc dla nas bardzo pracowity. Większość dziewcząt  i chłopców z naszej drużyny pełniła rolę punktowych podczas gier - harcerskiej, starszoharcerskiej  i wędrowniczej. Niektórzy z nas spędzili  w terenie – w lesie lub na polu – 18 godzin! Tego wymagał scenariusz trudnej i wymagającej gry dla wędrowników. Na tym nie koniec. Harcerze reprezentujący naszą drużynę pełnili nocną wartę, dbali o wrzątek na kolację, zabezpieczali piknik zuchowy… Podejmowali się wielu zadań, w których doskonale się sprawdzili. A w niedzielę, po zakończeniu harcerskiego święta, składaliśmy namioty, porządkowaliśmy teren harcerskiego miasteczka, pakowaliśmy, zamiataliśmy, szorowaliśmy. Wróciliśmy do domów zadowoleni z zabawy   i dobrze wykonanego zadania.                                                                      (M. Puchała)

Czytaj więcej: „SPRAWNI JAK HARCERZE”! 

BIWAK „ŁOBUDZIAKÓW”

           Planując tegoroczny biwak 2 DH „Łobudziaki”, harcerze długo wybierali miejsce, w którym mogliby spędzić dwa dni, doskonaląc harcerskie umiejętności, gawędząc przy ognisku, bawiąc się razem, służąc innym, ale i odpoczywając. Wybór padł na Wygiełzów. Mogliśmy liczyć na życzliwe przyjęcie w tamtejszej szkole. Nie zawiedliśmy się.  13 i 14 czerwca 2016 roku będziemy wspominać jako dni świetnej zabawy i niezwykle efektywnego współdziałania. Mieliśmy czas na przedyskutowanie różnych ważnych spraw, zabawy ruchowe, śpiewanki, przygotowanie ciekawych zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie. Wieczorem wpatrywaliśmy się w płomień ogniska i planowaliśmy nowe działania. Wysłuchaliśmy też bardzo ciekawych opowieści „człowieka lasu” – myśliwego, który zechciał nam zdradzić kilka leśnych tajemnic.  Kolejny dzień wypełniły pląsy, tańce integracyjne oraz gra logiczna z udziałem młodszych kolegów z miejscowej szkoły. Niech żałują ci, których nie było z nami!                                          (M. Puchała)

Czytaj więcej: BIWAK  „ŁOBUDZIAKÓW”


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
PODZIĘKOWANIESURSUM CORDA.jpg