adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Wyzwanie czytelnicze

Początek nowego roku kalendarzowego to czas, w którym wiele osób wystawia sobie cele i wyznacza zadania. Ja zachęcam do podjęcia wyzwania czytelniczego! Jakie ono będzie? Zależy od Was!

            Nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WYZWANIE CZYTELNICZE.  By wziąć udział w przedsięwzięciu, należy przeczytać w roku 2018 minimum jedną pozycję książkową w następujących kategoriach:

  • poleconą w bibliotece,
  • przy której można się pośmiać,
  • przed snem,
  • która nie jest szkolną lekturą,
  • na podstawie której powstał film lub serial,
  • poleconą przez znajomych,
  • o moich rówieśnikach,
  • o czymś, czym się interesuję,
  • będącą bestsellerem,
  • polecaną w internetowych rankingach.

Drodzy uczniowie. Podejmijcie wyzwanie! Podpiszcie się, jeśli bierzecie udział w akcji. Pamiętajcie, że jedna książka może realizować jednocześnie kilka punktów. Miłej lektury.

M. Brzozowska

Kolejna bajka – pomagajka dla najmłodszych

W miniony piątek starsi uczniowie przeczytali najmłodszym czytelnikom biblioteki kolejną bajkę terapeutyczną. Była to historia Doroty Suwalskiej pt. „Obcy”. Wybraliśmy tę pozycję, aby dzieci wiedziały, jak zachować się w kontakcie z nieznajomą osobą i bez straszenia nauczyć je zachowania ważnych umiejętności społecznych. Lektura tekstu stała się inspiracją do rozmowy z maluchami na temat bezpieczeństwa podczas kontaktu z kimś obcym.

                Po bajki – pomagajki będziemy często sięgać, bowiem te historie w mądry sposób opowiadają  o dziecięcych emocjach i problemach, z jakimi dzieci się borykają oraz wspierają rozwój dziecka.

Czytaj więcej: Kolejna bajka – pomagajka dla najmłodszych 

Harcerze czytają najmłodszym

Wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji staramy się zorganizować w szkole kącik czytelniczy. Podczas Mikołajkowego Festynu Rodzinnego, który odbył się 10 grudnia 2017 r.,  najmłodszym czytali harcerze z 2DSH Łobudziaki. Były to głównie bożonarodzeniowe opowieści, wprowadzające w atmosferę zbliżających się świąt.

red. M. Brzozowska


    

Słodkie wypożyczanie

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych w związku z tym i w naszej szkolnej bibliotece przygotowaliśmy działania wspierające czytelnictwo. Graliśmy w gry planszowe, zorganizowaliśmy „Poranek z poezją”, konkurs literacki „Książki na medal”, konkurs fotograficzny „Z książką Ci do twarzy” czy zajęcia z biblioterapii pod hasłem „Starszy czyta młodszym”. Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Słodkie wypożyczanie”. Każdy uczeń, który wypożyczył książkę, otrzymał słodki upominek.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Słodkie wypożyczanie

Starsi czytają młodszym

Nie od dziś wiadomo, jak wiele pożytku przynosi dzieciom czytanie. A jeśli lektorami są koleżanki i koledzy gimnazjaliści, tekstu słucha się z prawdziwą przyjemnością. Na pierwsze spotkanie z cyklu „Starsi czytają młodszym” wybraliśmy bajkę – pomagajkę zatytułowaną „112”, aby najmłodsi w naszej szkole poznali numery alarmowe i wiedzieli, w jakich sytuacjach ich użyć. Opowieść Beaty Ostrowickiej stała się inspiracją do rozmowy o sytuacjach trudnych, które mogą się wydarzyć i prawidłowym zachowaniu w chwili zagrożenia zdrowia lub życia.  

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Starsi czytają młodszym

KSIĄŻKI Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła w poprzednim roku szkolnym złożyła wniosek o dofinansowanie zbiorów szkolnej biblioteki w ramach projektu MEN . Udało się nam na ten cel pozyskać 15000 zł. Dotarły do nas pierwsze książki. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Są bajeczki dla najmłodszych, komiksy, kryminały, dużo fantastyki i powieści obyczajowych- tytuły, które wybraliście wy – uczniowie i wasi rodzice. Zapraszam już wkrótce do biblioteki po książki pachnące nowością.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: KSIĄŻKI Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Między nami graczami

        Nie wszyscy uczniowie lubią czytać lektury szkolne. Wiemy o tym doskonale, ale nie rezygnujemy z omówienia ważnych pozycji z literatury. By zmotywować uczniów do świadomego i wnikliwego przeczytania wybranych pozycji, organizujemy lekcje, podczas których wykorzystujemy gry dydaktyczne na motywach lektur szkolnych. Gry lekturowe nie stresują, angażują, pozwalają też wyciągnąć z zakamarków uczniowskiej pamięci potrzebne wiadomości. Graliśmy już w „Bitwę o mur” („Zemsta” A. Fredry), w „Romeo i Julię”,, a dzisiaj – 11 października uczniowie kl. IIB mierzyli się z pytaniami z gry „Śladami Małego Księcia”. Poznaliśmy wszystkie planety, które odnalazł bohater powiastki A. de Saint - Exupéryˈ ego, a zwyciężyli oczywiście najlepsi!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Między nami graczami


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj21
Bieżący tydzień194
Bieżący miesiąc940
Wszystkich45022
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
PODZIĘKOWANIE TRZYMAJ FORMĘ.jpg