adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

Informujemy, że projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

realizowany jest przy udziale środków finansowych z WFOŚ i GW w Łodzi uzyskanych w formie dotacji w ramach konkursu pod nazwą  „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018". Termin realizacji: styczeń - czerwiec 2018r. Kwota dofinansowania wynosi: 9535,00zł. Całkowity koszt zadania: 11,335,00zł.

Czytaj więcej: Projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

„Mieszkamy tu razem”

By uczcić 60. rocznicę nadania praw miejskich Zelowowi, uczniowie z klasy IIa realizowali w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 projekt edukacyjny o gminie Zelów. 12 stycznia 2018 r. gimnazjaliści publicznie zaprezentowali wyniki swojej pracy koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej w Łobudzicach. Wykorzystując różne środki (inscenizacja, film, prezentacja multimedialna, plakat), przypomnieli historię Zelowa i okolicznych wsi oraz opowiedzieli o mozaice wyznań i wielonarodowości, lokalnych tradycjach i zabytkach naszej małej ojczyzny. Przygotowali również wystawę prac plastycznych „Gmina Zelów w rysunkach Wojciecha Kowalczyka”.

Opiekun grupy: M. Brzozowska

Czytaj więcej: „Mieszkamy tu razem” 

Projekt edukacyjny klasa IIb

8 maja 2017r. uczniowie klasy IIb zaprezentowali efekt swojej pracy nad  projektem edukacyjnym,  pt. ,,Odkrywamy tajemnice lasu". Realizacja  zaplanowanych zadań projektowych trwała kilka miesięcy  -  od stycznia do  maja. Zaangażowanie uczniów w  wykonanie  poszczególnych działań  było  ogromne. Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się od przygotowania makiety, która przedstawiała warstwową budowę lasu oraz organizmy roślinne i zwierzęce występujące w każdej  z nich. Najtrudniejszym, bo pracochłonnym  zadaniem w powstawaniu makiety  okazało się odtworzenie roślinności leśnej. Drzewa i krzewy uczniowie wykonali samodzielnie używając między innymi bibuły, przypraw kuchennych, włosów z pędzla, drutów miedzianych czy gazet. Kolejnym ważnym punktem w realizacji  projektu było zorganizowanie zimowej pomocy dla zwierząt. Wykonując to zadanie uczniowie nagrali krótki film o dokarmianiu zwierząt leśnych w zimie oraz przeprowadzili wywiad z myśliwym p. H. Chodakiem. Poza tym  powstała też  krótka prezentacja multimedialna na temat najważniejszych funkcji lasu, a dla wszystkich odbiorców projektu  zostały przygotowane leśne zagadki i quiz. Mamy nadzieję, że  po prezentacji projektu  edukacyjnego przez  uczniów klasy IIb las nie jest już dla nas tajemnicą.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny klasa IIb

Projekt edukacyjny

W dniu 1 czerwca 2017 r. w Dniu Dziecka uczniowie klasy IIa przedstawili w ramach realizacji projektu edukacyjnego bajkę „Kopciuszek” w wersji angielskiej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję obejrzeć i podziwiać piękne stroje, dekorację i wspaniałą grę aktorską naszych GIMNAZJALISTÓW. Byliśmy pod wrażeniem ich umiejętności językowych.  O tym, że spektakl spodobał się publiczności świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Opiekun grupy projektowej U. Borowska.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny

JUBILEUSZOWY CHEMICUS

17.05.2017 roku po raz 25 w Publicznym Gimnazjum nr3 w Bełchatowie odbył się  Powiatowy Konkurs Chemiczny „CHEMICUS  2017” pod hasłem: „Powietrze i jego zanieczyszczenia”. I my tam byliśmy, aby  rozwijać swoje uzdolnienia przyrodnicze i nawiązać współpracę miedzy uczniami z innych szkół gimnazjalnych. W II etapie konkursu wzięło udział 5 gimnazjów z powiatu bełchatowskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test związany       z  tematyką „Chemicusa”, bawili się i uczyli  rozwiązując krzyżówki, odpowiadając na pytania quizu, prowadząc obliczenia chemiczne. Dodatkową atrakcją były występy artystyczne poszczególnych grup. Inscenizację  „Zanieczyszczenia powietrza” przygotowały uczennice klasy IIIb . Nasz zespół w składzie: Milena Jachimek, Paulina Piorun i Martyna Szafran wywalczył II miejsce . Gratulujemy! Opiekunem grupy była p. M. Dylewicz.

Czytaj więcej: JUBILEUSZOWY  CHEMICUS

7 EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO "ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO" WYSTARTOWAŁA!

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona gimnazjalistów

 biorących udział w  ogólnopolskim programie

7 edycja „Żyj smacznie i zdrowo!” – popularnego programu edukacyjnego podejmującego tematykę prawidłowego odżywiania się i zdrowego stylu życia wśród uczniów szkół gimnazjalnych – rozpoczęła się! Tegoroczna edycja programu otrzymała prestiżowe patronaty honorowe Ministra Edukacji NarodowejMinistra Sportu i TurystykiRzecznika Praw DzieckaPolskiego Towarzystwa Nauk ŻywieniowychSzkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej: 7 EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO  "ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO" WYSTARTOWAŁA!

Związki chemiczne w żywieniu - od teorii do praktyki

Na podsumowanie zajęć z chemii w klasach III gimnazjum poświęconych składnikom chemicznym w żywieniu odbyły się zajęcia praktyczne, w ramach  których uczniowie przygotowali sobie zdrowe i atrakcyjne śniadanie. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy tworzyli różnorodne kanapkowe kompozycje, przygotowywali również pożywne koktajle owocowe, różnobarwne surówki, kolorowe sałatki. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” (maj 2016).

                                                                                                                               (M. Dylewicz)

Czytaj więcej: Związki chemiczne w żywieniu  -  od teorii do praktyki

CHEMICUS 2016 JUŻ ZA NAMI!

25.05.2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie odbył się już po raz XXIV Powiatowy Konkurs Chemiczny pod hasłem: „Woda – substancja niezwykła”. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez trzyosobową grupę uczniów klas III: Żanetę Nowicką, Olę Topolską i Piotra Piotrowskiego, którzy rozwiązywali zadania związane z tematem konkursu indywidualnie i zespołowo. Występ artystyczny przygotowały dziewczęta z klasy IIb: Liwia Siekierska i Weronika Rzeźnicka, które przedstawiły informacje o wodzie w formie wierszowanej. Cała drużyna spisała się ZNAKOMICIE, zajęliśmy drugie miejsce w powiecie bełchatowskim.

                                                                                                                         (M. Dylewicz)

Czytaj więcej: CHEMICUS   2016   JUŻ  ZA  NAMI!


Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj44
Bieżący tydzień152
Bieżący miesiąc1034
Wszystkich48173
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
CERTYF LEPSZA SZKOŁA 2016_2017.jpg